چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶

نحوه ارائه درخواست شغل، مهلت ثبت نام و تذکرات

متقاضیان استخدام حداکثر تا تاریخ 27/04/90(ساعت 9 صبح)می‌توانند جهت ارائه درخواست با مراجعه به سایت http://azmoon.pmo.ir و ورود به سامانه استخدام پس از مطالعه دقیق شرایط و ضوابط استخدام (درصورت دارا بودن شرایط) نسبت به تکمیل فرم ثبت نام الکترونیکی و الصاق مدارک مورد نیاز اقدام نمایند.

کلیه متقاضیان می‌بایست پس از ثبت نام الکترونیکی، نسبت به ارسال موفق اطلاعات خود اطمینان حاصل نموده و پس از دریافت کد رهگیری جهت پیگیری مراحل دریافت کارت و نتیجه آزمون آن را نزد خود نگهداری نماید.

تذکرات :

1-  ایثارگران شامل جانبازان، آزادگان و رزمندگانی که 9 ماه متوالی یا 12 ماه متناوب سابقه حضور داوطلبانه در جبهه‌های جنگ تحمیلی دارند و نیز فرزندان و همسر آنان درصورت دارا بودن شرایط مندرج در آگهی، با رعایت قوانین و مقررات مربوط از اولویت قانونی به شرح ذیل برخوردار خواهند بود.

1-1- از کل مجوز استخدامی 30 درصد آن برای استخدام ایثارگران اختصاص دارد که 25 درصد آن به فرزندان شاهد، فرزندان جانبازان (50 درصد و بالاتر) و فرزندان آزادگانی که حداقل دارای پنج سال سابقه اسارت دارند و 5 درصد باقیمانده به سایر جانبازان، آزادگان، رزمندگان و همسر و فرزندان آنان اختصاص دارد. 25 درصد سهمیه ایثارگران مذکور از سوی بنیاد شهید معرفی شده و جذب خواهند شد. فرزندان معظم شاهد و جانبازان 50 درصد و بالاتر و فرزندان آزادگانی که از سوی بنیاد مذکور معرفی نشده‌اند می‌توانند در این آگهی ثبت نام نموده و درصورت عدم تکمیل سهمیه از باقیمانده سهمیه اختصاصی بهره‌مند شوند. انتخاب ایثارگران در حد سهمیه تعیین شده به ترتیب نمره کسب شده از بین ایثارگران واجد شرایط که در زمان مقرر ثبت نام نموده‌اند انجام خواهد شد.

2-1- استخدام مازاد بر 30 درصد سهمیه ایثارگران از طریق رقابت با سایر داوطلبان واجد شرایط صورت خواهد گرفت.

3-1- ایثارگرانی که از بنیاد شهید و امور ایثارگران کارت شناسایی دارند و افراد وابسته به آنان درصورت ارائه تصویر آن نیازی به اخذ و ارائه گواهی از بنیاد مذکور ندارند.

2- معلولین عادی به شرط دارا بودن شرایط مندرج در آگهی و کسب حد نصاب نمره لازم به ترتیب نمره فضلی از 3 درصد سهمیه قانونی مربوطه برخوردار خواهند بود. با توجه به ماهیت مشاغل، معلولین جسمی و حرکتی صرفاً می‌توانند داوطلب رشته‌های شغلی ردیفهای 2، 3، 4، 5، 9 و 10 گردند.

3- داوطلبان بومی درصورت داشتن شرایط مندرج در آگهی و همچنین کسب حد نصاب نمره لازم در آزمون عمومی و براساس نمرات برتر تخصصی می‌توانند از تسهیلات 50 درصد سهمیه استخدامی بومی برخوردار شوند.

4- استفاده از امتیاز بومی بودن برای داوطلبان استخدامی اختیاری بوده و درصورت برخورداری پذیرفته‌شدگان از امتیاز فوق، موظف به سپردن تعهد (10) سال خدمت در محل جغرافیایی مورد تقاضا می‌باشند.

ضمناً بومی، به افرادی اطلاق می‌شود که حداقل دارای یکی از ویژگی‌های زیر باشند :

الف) محل تولد داوطلب با محل جغرافیایی مورد تقاضا برای استخدام یکی باشد.

ب) حداقل دو مقطع تحصیلی از مقاطع تحصیلی (ابتدایی، راهنمایی و متوسطه) را در محل جغرافیایی مورد تقاضا برای استخدام طی کرده باشد.

ج) فرزندان پرسنل نیروی مسلح درصورتی که محل 3 سال از سنوات تحصیلی آنها (اعم از ابتدایی، راهنمائی و دبیرستان) با محل مورد تقاضای استخدامی یکی باشد نیز بومی تلقی می‌شوند.

دواطلبان موضوع این بند بایستی مدارک لازم را به همراه سایر مدارک مورد نیاز ارسال دارند.

5- به مدارک تحصیلی ارسالی توسط دانشجویان یا دارندگان مدرک تحصیلی پایین‌تر از مقطع تحصیلی اعلام شده در شرایط احراز مشاغل مورد اشاره و همچنین مدارک معادل (به استثنای دارندگان مدارک تحصیلی معادل صادره از دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های آموزش عالی کشور که در آزمون جامع سازمان سنجش آموزش کشور شرکت نموده و قبول شده‌اند و گواهی مبنی بر امکان ادامه تحصیل در مقطع بالاتر با ارزش علمی دارند) ترتیب اثر داده نخواهد شد.

6- انتخاب داوطلبان استخدام برای انجام مصاحبه تخصصی حداکثر به میزان 3 برابر ظرفیت مورد نیاز از میان افرادی که حد نصاب نمره آزمون عمومی (60 درصد کل نمره آزمون) را کسب کرده‌اند براساس بالاترین نمره فضلی آزمون تخصصی آنان انجام خواهد شد.

7- کسب حد نصاب نمره لازم در آزمون توانمندی‌های عمومی صرفاً به منزله تأیید صلاحیت عمومی و تصحیح اوراق امتحان بوده و هیچگونه حق استخدامی ایجاد نمی‌کند و انتخاب داوطلبان براساس نمرات آزمون تخصصی و با رعایت اولویتهای مقرر صورت می‌پذیرد.

8- کارکنان غیررسمی و نیروهای شرکت پیمانکاری طرف قرارداد سازمان بنادر و دریانوردی به ازای هر سال سابقه خدمت مربوط و مشابه از (2) درصد و حداکثر تا (20) درصد کل امتیاز در هر یک از مراحل آزمون استخدامی به صورت جداگانه برخوردار خواهند شد.

9- اولویت انتخاب داوطلبان، در شرایط یکسان به ترتیب با شاغلین غیررسمی و نیروهای شرکت پیمانکاری طرف قرارداد سازمان بنادر و دریانوردی، داوطلبان بومی و شاغلین غیررسمی مناطق محروم و دورافتاده برای همان مناطق خواهد بود.

10- مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در متن آگهی بر عهده داوطلب خواهد بود و در هر مرحله از مراحل امتحان، مسابقه و جذب محرز شود داوطلب اطلاعات خلاف داده یا فاقد شرایط مندرج در آگهی است، داوطلب از انجام مراحل بعدی محروم خواهد شد و درصورت صدور حکم استخدامی، حکم مزبور لغو و بلااثر می‌گردد.

11-  پذیرفته‌شدگان در گارد بنادر مکلف به ارائه تعهد محضری برای انجام خدمت نامحدود صرفاً در واحدهای گارد بنادر می‌باشند.